Witaj!
Rejestracja

 
Regulamin RPGv1

#1
[Obrazek: YDEZBUZ.jpg]
Regulamin RPGv1I. Postanowienia ogólne

§1. Niniejszy regulamin napisany jest w języku polskim.
§2. Nieznajomość regulaminu nie zwalnia z poniesienia odpowiedzialności za jego złamanie.
§3. Administrator ma prawo ukarać gracza za czyn nieobjęty w regulaminie, gdy uzna ten czyn za szkodliwy.
§4. Administrator ma prawo do zmiany regulaminu bez wcześniejszego poinformowania o tym graczy serwera. Jest on zobligowany do poinformowania graczy o wprowadzonych zmianach.
§5. Administrator ma prawo do zaproszenia gracza na sprawdzanie, jeśli ma podejrzenie, że używa on niedozwolonych wspomagaczy (Cheaty, skrypty, TinyTask)
§6Każdy gracz po wejściu na serwer musi zaakceptować regulamin, aby mógł grać na serwerze.
§7. Każdy gracz, który jest świadkiem łamania regulaminu przez inną osobę, zobowiązany jest do natychmiastowego zgłoszenia tej osoby administratorowi.
§8. Regulamin obowiązuje również na każdym pod-serwerze MY-RPG.PL, czyli również na Lobby i Hide&Seek.
§9. Jakiekolwiek próby ominięcia regulaminu będą skutkowały surowszą karą.II. Konto gracza

§1. Zakazuje się rejestrowania kont z wulgarnym nickiem, nawet jeżeli posiada ono konto Minecraft Premium.
§2. Zakazuje się ustawiania skinów/pelerynek z treścią wulgarną, erotyczną, rasistowską lub powszechnie uznawanych za obraźliwą.
§3. Zakazuje się korzystania z jakichkolwiek wspomagaczy takich jak: Cheaty, Skrypty, Programy pomocnicze (TinyTask) na jakimkolwiek koncie.
§4. Łamanie regulaminu celowo na multikoncie skutkuje zablokowaniem multikonta jak i konta głównego.
§5. Konto gracza jest własnością osoby, która to konto założyła i zakazuje się jej łączenia konta czy też itemów. Wszelakie próby obejścia tego zakazu będą karane surowiej.
§6. Zgodnie z punktem wyżej, zakazane jest sprzedawanie/kupowanie/oddawanie kont.
§7. Gracz rejestrujący się na serwerze akceptuje regulamin serwera.III. Handel serwerowy

§1. Zakazuje się handlu przedmiotami za inną walutę niż serwerową. (np. prawdziwe pieniądze, poprzez PSC/PayPal/Przelew itd.)
§2. Zakazuje się handlu przedmiotami za przedmioty na innym serwerze lub w innej grze. (np. skiny do cs/konta steam itd.)
§3. Zakazuje się handlu przedmiotami za wykonanie jakiejś czynności. (np. napisanie sprawdzianu)
§4. Jakakolwiek próba wykonania jakiejś czynności z powyższych trzech punktów również jest karana.
§5. Wystawianie przedmiotów na bazar, których wartość nie przekracza ceny wystawienia (30kk) jest zabronione.
§6. Wystawianie przedmiotów na targ z ceną, która przekracza średnią cenę (z okresu tygodniowego) tego przedmiotu o ponad 50% jest zabronione. (np. zaczarowanie na targu dostępne jest za 20kk, a ty wystawiasz za 30kk)
§7. Zakazuje się wystawiania na targ oraz sprzedawania przedmiotów (w trade), które są całkowicie bezużyteczne po regularnej cenie. (np. przeterminowane diamenty)
§8. Zakazuje się jakiegokolwiek handlu zbugowanymi przedmiotami.
§9. Zakazuje się jakiegokolwiek oszustwa w handlu. (np. piszesz na chacie, że wystawiasz na targ item za 1kk, a w rzeczywistości cena wyniesie 100kk, ktoś chce kupić diamenty, a Ty sprzedajesz mu je z przeterminowaną datą bez wcześniejszego poinformowania o tym (np. pokazania na czat)]
§10. Zakazuje się wykorzystywania targu jako "magazynu", czyli wystawiania przedmiotów po nierealnej cenie kupna byleby mieć gdzie przechować item.IV. Komunikacja

§1. Serwer to miejsce publiczne i należy komunikować się na nim zgodnie z zasadami Netykiety.
§2. Serwer został napisany w języku polskim, więc pisz po polsku. Pisanie w innym języku będzie traktowane jako zaśmiecanie chatu. Wyjątek stanowią powszechne zamienniki słów z języka angielskiego, które są globalnie używane, czyli np. "sell item" zamiast "sprzedam przedmiot", natomiast napisanie pełnego zdania bądź większej ilości krótszych wiadomości w języku obcym jest zabronione.
§3. Zakazuje się obrażania graczy, administracji i jakiejkolwiek innej osoby oraz serwera.
§4. Zakazuje się pisania WIELKIMI LITERAMI powyżej 5 liter w zdaniu.
§5. Zakazuje się propagowania rasizmu lub pisania treści nawołujących do nienawiści na tle rasowym lub seksualnym.
§6. Zakazuje się spamu tą samą wiadomością więcej niż 3 razy pod rząd. Spam jest zaliczany rownież w przypadku kilkukrotnego pokazywania (różnych) przedmiotów.
§7. Zakazuje się floodowania, czyli pisania powyżej 5 takich samych liter pod rząd. (np. xdddddd lub hahahahahaha))
§8. Zakazuje się proszenia o darmowe przedmioty. Wyjątkiem jest sytuacja np. podkradnięcia dropu przez innego gracza i napisanie np. oddaj, to było moje.
§9. Zakazuje się proszenia o eventy.
§10. Zakazuje się wywoływania spamu. (np. napisanie "kto chce ten drop?", wystarczy dodać żeby odpisali na /msg i po sprawie)
§11. Zakazuje się pisania wiadomości z nadużyciem jakichkolwiek wulgaryzmów.
§12. Zakazuje się celowego niewciskania spacji w zdaniu.
§13. Zakazuje się poruszania tematów politycznych lub religijnych. Minecraft to nie miejsce na takie dyskusje.
§14. Zakazuje się komunikacji slangiem. Obraźliwe skróty (np. MPK) będą traktowane tak, jakby były napisane całościowo.
§15. Zakazuje się grożenia atakami DoS/DDoS. (Napisanie: "chcesz nie mieć internetu?" już wystarczy)
§16. Zakazuje się grożenia/zastraszania graczy "załatwianiem" im kar takich jak np. ban/blacklista/clear konta.
§17. Zakazuje się prowokowania graczy oraz administracji. Rodzaje prowokacji zawarte w następnych paragrafach. (17.1/17.2)
§17.1 Prowokacja osobistą może być: wyśmiewanie się z warunków, w których żyje ta osoba, imienia lub nazwiska, wzrostu, wyglądu, wagi czy innych rzeczy spoza świata Minecraft.
§17.2 Prowokacją nieosobistą może być sytuacja, w której gracz zostanie okradziony, a osoba pisze do niego ,,xdd, jak tam itemy?" albo w przypadku, gdy ktoś często korzysta ze sklepu serwera, a ktoś do niego pisze po komunikacie o kupnie tokenów: ,,mało wydałeś", zaś zwracanie się do gracza, po prefixie np. "Sponsor" nie jest uznawane jako prowokacja. Prowokacją nieosobistą również jest przekręcanie nicku, pingowanie kości pogromcy światów, mięsa ze świni itd. Prowokacja nie jest zaliczana, gdy ktoś napisze tap, xd, ;/, haha po zabiciu gracza, napisanie tekstów typu "mało bijesz" czy "słaby jesteś" Indywidualne przypadki prowokowania graczy administracja serwera będzie analizowała na bieżąco. 
§18. Zakazuje się tzw. zaśmiecania chatu (np. ciągłego wysyłania treści niezwiązanych z serwerem/losowych wiadomości np. "wamdiouadnoia" itd.) Ciągłe pisanie tych samych, nie wnoszących nic na czat globalny  wiadomości np. „bez płaczu”, „otrzyj łzy”, "tap", "gleba" itp. jest również zakazane. Administracja na bieżąco będzie weryfikować i karać graczy nadużywających tych bądź podobnych zwrotów.
§19. Zakazuje się wysyłania linków do jakiejkolwiek innej strony, niżeli strona forum serwera oraz serwerowy Discord. Wyjątek stanowią osoby z rangą YouTuber, które mogą wysyłać linki do swoich kanałów lub filmików.
§20. Zakazuje się podawania czyichkolwiek danych osobowych lub wrażliwych takich jak: adresy IP, nazwiska, zdjęcia, numery telefonu, nazwy miejscowości, ulic itd.
§21. Zakazuje się nakłaniania do samookaleczania lub samobójstwa lub grożenia wykonaniem takiej czynności. (np. napisanie do kogoś: "walnij barana w sciane")
§22. Zakazuje się podawania adresów innych serwerów, (niekoniecznie musi być to serwer Minecraft) gdzie przebywa mniej niż średnio 500 osób w ciągu dnia.
§23. Za wysłane treści na serwerze odpowiedzialny jest gracz, który daną wiadomość napisał.V. Inne zakazane czynności

§1. Zakazuje się korzystania z Macro/Autoclickera powyżej 10CPS lub podczas AFK'a.
§2. Zakazuje się blokowania innych graczy na kopalni w celu uniemożliwienia wydobycia rudy.
§3. Zakazuje się bugowania klockami celem dostania się do niedostępnego miejsca.
§4. Zakazuje się podawania nazw stron pornograficznych.
§5. Zakazuje się podszywania pod administrację lub jej bliskie osoby.
§6. Zakazuje się blokowania dungeonów, czyli celowego niewykonywania zadania dungeonu celem zablokowania startu dungeonu dla innej osoby.
§7. Zakazuje się okradania graczy.
§8. Zakazuje się pomagania osobom łamiącym regulamin. (np. w sprzedaży przedmiotów za PSC)
§9. Zakazuje się wykorzystywania błędów serwera.
§10. Zakazuje się mszczenia na administracji za wykonywanie ich obowiązków, na graczach, którzy zgłosili błąd serwera, na graczach którzy zgłosili innego gracza łamiącego regulamin. (np. zostałeś zbanowany i po unbanie zaczynasz umyślnie zabijać administratora, który cię zbanował / twój kolega dostał bana przez pewną osobę i zaczynasz ją z tego powodu zabijać)
§11. Zakazuje się utrudniania pracy administracji.
§12. Zakazuje się ukrywania osób będących na blackliscie, które grają na serwerze.
§13. Zakazuje się oczerniania graczy, administracji lub serwera. W przypadku oczerniania graczy, dotyczy to tylko i wyłącznie sytuacji, które nie mają żadnego związku z serwerem. W przypadku administracji dotyczy to m.in. oskarżania administratora o faworyzowanie graczy.
§14. Zakazuje się kopiowania elementów serwera i wdrażania ich na swój serwer.
§15. Zakazuje się w inwigilowanie w infrastrukturę serwera.
§16. Zakazuje się wykonywania ataków DoS/DDoS w kierunku graczy lub serwera.
§17. Zakazuje się zniechęcania graczy do gry na serwerze.
§18. Zakazuje się wykonywania działań, przez które liczne grono osób może zakończyć grę na serwerze. (np. ciągłe bicie graczy bez powodu. Nie mówimy tutaj o np. jednorazowym wybiciu DT, tylko o tym, że ktoś wbija na mapę z celem zabijania osób nawet tych, które widzi pierwszy raz na oczy. PVP jest dostępne z myślą rozwiązywania problemów/kłótni na własną rękę.)
§19. Zakazuje się administratorom gry na serwerach konkurencyjnych w ilości czasu większej niż czas gry na MY-RPG.PL (w ujęciu tygodniowym) lub tworzenia własnych serwerów.VI. Postanowienia końcowe

§1. Wszelkie prawa do serwera są zastrzeżone. Ochronie przewidzianej przez polskie prawo podlegają wszystkie elementy serwera.
§2. Właściciel serwera nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody spowodowane przerwami w funkcjonowaniu serwera.
§3. Administracja zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w niniejszym Regulaminie. Zmiany regulaminu są wiążące od momentu ich zamieszczenia na Forum.
§4. Administrator nie jest cennikiem serwerowym i nie ma obowiązku, aby wyceniać przedmioty graczom
§5. Administrator lub osoba z odpowiednimi administratorskimi uprawnieniami nie może faworyzować żadnego z graczy. 
§6. Administratorzy nie zostaną twoimi pośrednikami transakcyjnymi podczas handlu na serwerze. Wszelaki handel robicie na własną odpowiedzialność.
§7. Po zakupie jakiejkolwiek usługi po przez dowolną metodę transakcji w sklepie - reklamacji nie uwzględniamy. Zakup usługi jest dobrowolny i nie podlega zwrotowi.
§8. Wysokość kary ustala administrator posługując się taryfikatorem kar bądź własną obiektywną opinią.
§9. Serwer zastrzega sobie prawo do przerw w działaniu serwera w celu konserwacji serwera i poprawy błędów.
§10. Wszystkie proponowane kary za złamanie regulaminu można zobaczyć w taryfikatorze kar pod linkiem https://my-rpg.pl/thread-taryfikator-rpgv1

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Taryfikator RPGv1 Zurek1337 0 28873 2019-07-26, 11:23
Ostatni post: Zurek1337

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości